Wystawcy

SAMODOBRO fairytailor – Ubrania inspirowane bajkami i literaturą.

Za górami, za lasami, 6 km od Nieba i 10 km od Piekła, w samym środku liściastego lasku, mieści się rodzinna manufaktura.
Celem SAMODOBRO jest tworzenie rzeczy, które uruchamiają wyobraźnię. Nic nie pobudza wyobraźni tak jak literatura. Piszą bajki, które ilustrują graficy, malarze. Poprzez ubrania we wzory z bajek lub kroje nawiązujące do bajek, mali i duzi mogą wejść głębiej w świat literatury i wyobraźni.
Tworzą dla ludzi kreatywnych, ciekawych, z poczuciem humoru, kochających literaturę lub po prostu dobre opowieści. Szyją też dla Jednorożców, Wilków, Lisów i innych Postaci, które dotąd nie mogły znaleźć dla siebie odpowiedniej garderoby. http://samodobro.eu/


Bogumiła i Zuzanna Nowocień – Ceramika użytkowa i rzeźby.

Bogumiła od 5 lat zajmuje się ceramiką. Tworzy piękne dzbanki, donice, misy czy rzeźby. Zuzanna Nowocień – uczennica Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach. Jest laureatką Festiwalu Scyzoryki 2016, brała udział w wystawach zbiorowych.


KOSMAL LABEL – Marka Kosmal, która powstała w 2010 roku, oferuje ubrania dla współczesnych kobiet. Kobiet, które chcą łączyć siłę i pewność siebie z subtelnością i delikatnością. Zestawiają szyk z wygodą i luzem. Elegancję ze stylem sportowym. Projekty Kosmal stanowią wysublimowaną projektowo oraz wyższą jakościowo alternatywę dla oferty sklepów sieciowych z półki premium, kierowaną do klientki 30-35+ i proponującą modę w nurcie „smart casual”. Ewelina Kosmal opiera rozwój swojej marki o krótkie kolekcje ponadsezonowe premierowo prezentowane na targach (m.in. Mercedes Benz Fashion Week PREMIUM Exibition w Berlinie, czy HUSH Warsaw), a także w bezpośredniej komunikacji do klienta. W dorobku brandu znajduje się sześć kolekcji, w których można odnaleźć punkty wspólne, stanowiące o tożsamości konceptu Kosmal.
Prostota, geometria i futuryzm to referencje definiujące projekty marki zarówno pod względem estetycznym, jak i konstrukcyjnym oraz materiałowym. Ważnym elementem DNA marki jest praca z materiałem – poszukiwanie tkanin to najdłuższa ze składowych całego procesu twórczego. Projektantka szczególnie ceni materiały o ciekawych fakturach i wysokim stopniu sztywności.
Jak zmieniają się kobiety, ich role, postawy i potrzeby? Jak prezentują i podkreślają swoją kobiecość? I w końcu, jak na te przemiany powinna odpowiadać moda?
Odpowiedzi na te pytania stanowią punkt wyjścia dla projektów marki Kosmal.
www.ewelinakosmal.com

MAD Company Clothing

Mad Company Clothing Marka odzieżowa Streetwear stworzona przez konecczanina Marcina Jabłońskiego powstała w 2009r. Nazwa nawiązuje do grupy hip hopowej Mad Crew którą współtworzył i która działała od 1995r . W skład Mad Crew wchodzili DJ Feel-X, DJ Bart, DJ Ramone, Nawer, Smechu, Shtedtke, Kovaleffsky i 3bol. Markę Mad Company charakteryzują autorskie wzory, wysoka jakość i logo nawiązujące do miasta Końskie.
https://www.facebook.com/madcompanyclth/
Stoisko: @mockonopikonskie 


Moc konopi – kosmetyki naturalne.

Oferują naturalne kosmetyki na bazie oleju konopnego do codziennej pielęgnacji jak i serie specjalistycznych kosmetyków na różne dolegliwości skórne oraz lecznicze produkty z konopi. Sklep jest skierowany do osób w każdym wieku. Na co dzień mieści się na Targowicy Miejskiej w pawilonie 22.

https://www.facebook.com/mockonopi/


SEGA KNIVES – Robert Turalski

Jest pasjonatem robienia… noży. Choć pod wpływem chwili potrafi wykuć swoje „cudeńka” ze starych sprężyn, resorów, czy łożysk, to większość z nich powstaje w wyniku wielogodzinnego procesu tworzenia, z wysokiej jakości stali narzędziowych takich jak: D2, NZ3, czy N690.
Każda rękojeść ma swój indywidualny charakter, który uzyskuje, wykorzystując różnorodne materiały takie jak: drewno dębowe, egzotyczne (Kempas, Orzech Amerykański), kompozyty np. G10, mikarta, czy też elementy stabilizowane w żywicy epoksydowej. Jego hobby stało się pewnego rodzaju sztuką, którą ma nadzieję rozwijać i być może kogoś”zarazić”. 

https://www.facebook.com/Sega.Knives/


Olej świeży – Karolina Potocka

Nasze oleje tłoczymy na zimno, w prasach ślimakowych, na zamówienia od naszych klientów. Promujemy olej z nasion maku, zapomniany a bardzo smaczny, olej z ostropestu, który nazywamy specjalnym olejem dla polaków oraz olej z nasion czarnuszki – „leczy wszystko oprócz śmierci „. Olej z lnianki zwany rydzowym, z przysłowia „lepszy rydz niż nic „. Tłoczymy również olej z lnu, rzepaku, sezamu i słonecznika. Na naszym stoisku będzie można posmakować wszystkie wymienione oleje i porozmawiać o ich walorach prozdrowotnych .


Ya Shina – obrazy i rzeźba

Nazywam się Anna Jasińska. W 2017 roku ukończyłam Liceum Plastyczne im. Józefa Szermentowskiego
w Kielcach, w którym oprócz charakterystcznego warsztatu, wykształciłam również oryginalne spojrzenie na rzeczywistość zawartą w obrazie. Moje malarstwo, pomimo że jest wykonane w sposób klasyczny technicznie, przede wszystkim cechuje ironia i sarkazm. Budują one subtelną tajemnicę w tym, co namalowane, opowiadając drugą historię, nieco głębszą w zestawieniu z tytułem. Przedstawione obiekty są zazwyczaj „lekkie” w odbiorze, lecz surowa, klasycystyczna linia i surrealistyczna atmosfera z nutą makabry, tworzą napięcia między tym co widoczne, a co odczuwalne: rzeczy codziennego użytku budzą oburzenie, a niepozorne postacie- niepokój, aby te połączenia po chwili namalowały na twarzy widza uśmiech absurdu. Przynajmniej o taki efekt dysonansów próbuję zawalczyć z własnymi umiejętnościami oraz pomysłami.  https://www.facebook.com/YaShina4/


Galeria Szafa – Kasia Kowalska – ubrania upcyclingowe. Zafascynowana modą , zauroczona magią tworzenia i zakochana we wszystkim co piękne , postanowiła podążać za swoimi pragnieniami i stworzyła własną markę, inną, zadziorną, bo nasyconą jej wyobraźnią. Tak postała Galeria Szafa Kasia Kowalska, w której proces twórczy rozgrywa się na wielu poziomach – szycie , malowanie , rozrywanie, przy tym cudna zabawa.
https://www.facebook.com/Galeria-Szafa-Kasia-Kowalska-173471896075276/
 

 

Milej mi – wyroby z lawendy

Plantacja znajduje się na łagodnych stokach okolic miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim. Otoczna jest łąkami, polami i lasami, a fiolet jej kwiecia stanowi unikalny element krajobrazu tych terenów.
Plantacja została założona w roku 2016 i od początku kiedy to przygotowywali ziemię pod uprawę, założyli, że nie będą stosować chemicznych środków ochrony i uprawy roślin. Króluje więc tu motyka i obornik koński 
Oto odmiany Lawendy na tej plantacji: Hidcot Blue, Grosso, Blue Scent, Munstead, Seal, Provence


Paweł Stasiński – Współzałożyciel i  instruktor ceramiki w Pracowni Ceramicznej w Klubie
Osiedlowym KAESEMEK w Końskich. Największą satysfakcję przynosi mu codzienna praca
warsztatowa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Bierze również udział w konkursach, plenerach
i warsztatach ceramicznych w kraju i zagranicą. Zdobywca kilku prestiżowych nagród m.in.
SCYZORYKI w 2015 i 2018 roku.


AKATJA Katarzyna Kwiel Pomimo, że nie są nauczycielami – ich misją jest pomóc dzieciom w nauce i ułatwić zapamiętywanie trudnych rzeczy. Dzięki współpracy z zaangażowanymi w swoją pracę Nauczycielami powstały dwa działy sklepu – Szkoły i Przedszkola, gdzie znajdziecie ich wspólne pomysły na pomoce edukacyjne. Spełniają Wasze marzenia o pięknych wnętrzach domowych nie tylko standardowymi wzorami. Z radością realizują Wasze pomysły na nowe wzory.
Trzkrotnie otrzymali wyróżnienie – e-Gazeli Biznesu